Urządzanie mieszkania – od czego zacząć?

Jak urządzić mieszkanie? To pytanie, które nie straci na aktualności chyba nigdy. Obecnie rynek nieruchomości przeżywa prawdziwy rozkwit, a sprzedający zalewają klientów coraz to nowymi propozycjami kupna. Kiedy już będziemy mieć w rękach klucze do własnych „czterech kątów”, wówczas nadchodzi czas na ich dopieszczenie. Jeśli jest to niewielki obszar, przede wszystkim warto postawić na minimalizm. Zasada mówiąca: „im mniej – tym lepiej” sprawdzi się tutaj jak żadna inna. W utrzymywaniu porządku na niewielkiej powierzchni pomogą nam odpowiednio dobrane meble oraz zaaranżowanie przestrzeni na ścianach. Kto bowiem powiedział, że ściany powinny być zupełnie puste? Rozmaite wiszące szafki czy specjalne uchwyty umożliwiające odpowiednie pochowanie rzeczy to „strzał w dziesiątkę”. Pamiętajmy jednak o tym, że przede wszystkim liczy się jednak umiar.

Pastelowe kolory

Jeśli chcemy optycznie powiększyć powierzchnię mieszkania, wybierzmy jasne i „lekkie” kolory. W przeciwnym razie przestrzeń będzie „przytłoczona” mocnymi barwami, co raczej niekorzystnie wpłynie na całokształt. Dobrze sprawdzą się za to pastele, dzięki którym nasze mieszkanie będzie wydawało się większe. W podobny sposób zadziałają również… lustra! Odbijająca się przestrzeń może bowiem „zaczarować” naszych gości, sprawiając wrażenie „powiększenia” lokum.

Blask w mieszkaniu

Urządzając mieszkanie, nie zapomnijmy o ważnych elementach. W ostatnim czasie do łask wracają gustowne, duże lampy, które mogą spełniać rozmaite funkcje. Oprócz dostarczenia światła ich blask sprawia bowiem, iż przestrzeń staje się „większa”! Oczywiście wszystko zależy od m.in. barwy i ustawienia lampy, jednak przy odpowiednich warunkach także w taki sposób możemy „powiększyć” lokum.

Niech nastanie jasność!

Mówi się, że coś jest „oknem na świat”. Nie bez przyczyny właśnie ten element architektoniczny zyskał uznanie w oczach wielu, ponieważ dzięki niemu możemy obserwować to, co dzieje się na zewnątrz bez konieczności wychodzenia z domu. Okna „wpuszczają” także światło, które – jak już wcześniej zostało zaakcentowane – mocno przyczynia się do wizualnego odbioru mieszkania przez innych. Miejsce ciężkich i długich zasłon niech zastąpią więc proste i delikatne firanki umożliwiające przepływ naturalnych promieni.

Przewodnik po aranżacji pokoju dziecka – rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę!

Oczywiście to jedynie kilka z wielu sposobów na urządzenie niewielkiego mieszkania. Pamiętajcie: ostatnie słowo należy do was!