Wraz z nadejściem wiosny, a więc i cieplejszych dni, we znaki zaczynają dawać się nam komary. Ich aktywność nie jest jeszcze aż tak wzmożona, jak będzie to miało miejsce w okresie letnim. Komary potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, a ich ugryzienie, które skutkuje pojawieniem się na ciele swędzących miejsc, przyprawić o białą gorączkę. Jak więc przygotować się na ich nadejście i jakie działa przeciw nim wytoczyć, by te nie dokuczały nam także w domu?

Sprawdzone rozwiązanie – moskitiery.

Bez względu na to, czy mieszkamy na wsi, czy w mieście – owady, w tym komary, potrafią skutecznie dać się we znaki. Na wsi ich aktywność jest oczywiście o wiele bardziej widoczna. Z pomocą przychodzą nam więc moskitiery. Te stosunkowo tanie, lecz przy tym skuteczne siateczki, które mocujemy na oknie to sprawdzony sposób na to, by zapobiec pojawieniu się w naszym domu nieproszonych gości.

Rośliny, które są w stanie odstraszać komary.

Owady są o wiele bardziej wyczulone na wszelkiego rodzaju zapachu, niż ludzie. Z pomocą przychodzi nam więc matka natura – istnieją pewne gatunki roślin, które, poprzez wydzielany zapach, skutecznie zniechęcają komary do tego, by zbliżyć się do naszego domu. Do takich roślin zaliczyć możemy między innymi mięte, koper włoski, lawendę czy też kocimiętkę. Wystarczyć jedynie postawić którąś z tych roślin na parapecie, co sprawi, że wydzielany przez nie zapach odstraszy wszelkie komary.

Poszukaj sprzymierzeńców w swoim domu.

Być może nie zdajesz sobie sprawy, ale w Twoim domu najpewniej mieszka wiele istot, które są Twoimi naturalnymi sprzymierzeńcami w walce z komarami. Mowa tu oczywiście o pająkach. Kątniki domowe można spotkać w niemal każdym domu – nie stanowią dla nas żadnego zagrożenia, choć wiele osób może odczuwać przed nimi strach, czy też obrzydzenie. Są one jednak dla nas niezwykle pomocne – wyłapują nie tylko komary, lecz także muszki czy muchy.