Zmywarka to rewelacyjne urządzenie, które znacznie odciąża nas w codziennych obowiązkach. Dzięki zainstalowaniu go w kuchni nie trzeba po każdym posiłku czy każdym gotowaniu ręcznie myć naczyń. Wystarczy zapakować naczynia do zmywarki, włożyć kostkę, włączyć odpowiedni program i gotowe! Jednak zmywarka zmywarce nierówna. Jedne sprawdzają się jedynie w przypadku mało brudnych naczyń, inne poradzą sobie praktycznie ze wszystkim. Od czego to zależy? Na co zwrócić uwagę, decydując się na zmywarkę do domu?

  1. Dlaczego kupujemy zmywarki? Oszczędność czasu, wody i pieniędzy!
  2. Zmywarka pod zabudowę czy wolnostojąca?
  3. Zużycie wody, pojemność zmywarki i inne kluczowe parametry!

Dlaczego kupujemy zmywarki? Oszczędność czasu, wody i pieniędzy!

Zmywarka to doskonałe urządzenie, które brudne naczynia w mig doprowadzi do czystości. Zazwyczaj decydują się na nie duże rodziny, w których gotowanie jest codziennością, a stos talerzy po obiedzie to norma. Nikt nie chce spędzać wolnego czasu na myciu wszystkich brudnych naczyń. W przypadku zmywarki wystarczy włożyć naczynia, kostkę oraz nacisnąć odpowiedni przycisk. Po kilkudziesięciu minutach czy godzinie naczynia będą maksymalnie czyste i błyszczące. Gotowe do wyjęcia i ponownego użycia.

Zmywarka to urządzenie, które kojarzy nam się z oszczędnością czasu oraz wody. Z kolei mniejsze zużycie wody może automatycznie oznaczać niższe opłaty za media. Jednak to rozwiązanie, jak i wiele innych, po które sięgają ludzie, mają swoje wady oraz zalety. Warto się z nimi zapoznać, a przy okazji ocenić, które parametry są najistotniejsze i na jakie w ogóle trzeba zwrócić uwagę!

Zmywarka pod zabudowę czy wolnostojąca?

Zakup zmywarki to bardzo ważna decyzja. Na samym początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma to być zmywarka wolnostojąca, czy jednak do zabudowy. Czym różnią się te dwie opcje? Zmywarka wolnostojąca na pewno bardzo będzie się wyróżniać, jeśli w kuchni króluje zabudowa na zamówienie. Często zdarza się, że taka zmywarka po prostu nie pasuje do wnętrza. Atutem takiej zmywarki jest jednak to, że posiada panel sterowania na zewnątrz, a więc można zobaczyć, ile czasu pozostało do końca zmywania. Z kolei zmywarki do zabudowy z zewnątrz wyglądają nie jak zmywarki, ale inne dziwne urządzenia. Po zabudowie wtapiają się w meble, ponieważ mają na zewnątrz przytwierdzony front pasujący do reszty. Minusem takiej zmywarki jest konieczność znalezienia dla niej odpowiedniego miejsca, jeśli zabudowa już istnieje, a także niewidoczny panel sterowania. Nie ma co się jednak łudzić, takie zmywarki cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością.

Zużycie wody, pojemność zmywarki i inne kluczowe parametry!

Ile kompletów naczyń pomieści zmywarka? Czy zależy Ci na pełnowymiarowym urządzeniu o szerokości 60 cm, czy mniejszym – 45 cm? Interesuje Cię szuflada na sztućce, czy koszyczek? Czas pracy zmywarki, poziom hałasu oraz inne parametry to istotne zagadnienia, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu. Jeśli masz dużą rodzinę, z pewnością lepiej sprawdzi się pełnowymiarowa zmywarka, która pomieści bardzo dużo naczyń, ale też większe garnki oraz sporo sztućców. Ważne jest dość niskie zużycie wody — im mniej, tym niższe rachunki będą płacone, jeśli pobierasz wodę z wodociągów miejskich.

Zmywarki dostępne na stronie internetowej www.sferis.pl powinny spełnić Twoje oczekiwania, niezależnie od tego, jakie masz wymagania oraz czego dokładnie potrzebujesz. Asortyment tego sklepu jest ogromny, a poza zmywarkami zakupisz również wszelkie potrzebne akceoria oraz chemię.