Urządzenia pokoju dziecka nie jest wcale tak prostym zadaniem, a sytuacji nie poprawia fakt, że nasza pociecha zwyczajnie dorasta, toteż co chwilę lat czeka nas konieczność przeprowadzenia gruntownego remontu i zmiany ogólnej aranżacji pomieszczenia. Niewątpliwie to właśnie kolor ścian odgrywa w każdym pomieszczeniu pierwsze skrzypce. Udowodniono, że poszczególne kolory potrafią wpływać na nasz nastrój i produktywność – podpowiemy, na jakie kolory warto postawić podczas urządzania pokoju dla dziecka.

Okres niemowlęcy.

Okres niemowlęcy jest szczególnie istotny dla wszystkich rodziców. To właśnie wtedy dziecko potrzebuje szczególnej uwagi i nieustannej wręcz troski. Pierwsze miesiące upływać będą na stopniowym poznawaniu świata i najbliższego otoczenia – na jakie kolory powinno się więc postawić w tym czasie? Przede wszystkim na wszystkie te, które odcieniem zbliżone są do skóry ludzkiej – a więc, na przykład, jasny beż. Dlaczego taki kolor? Z tego względu, że kojarzyć się on im będzie z matką.

Przedszkole.

Sprawa prezentuje się zgoła odmiennie w momencie, gdy nasze dziecko zaczyna zaznajamiać się z otaczającym je światem. Mowa tu więc o przedszkolu, gdzie po raz pierwszy będzie miało styczność z innymi dziećmi. Na jakie kolory zdecydować się w tym okresie? Przede wszystkim na te, które w pozytywny sposób wpłyną na kreatywność, takie jak czerwony czy żółty. W żadnym jednak wypadku nie malujmy nimi wszystkich ścian! Pamiętajmy, by stworzyć również swego rodzaju miejsce, które sprzyjać będzie wypoczynkowi – a takie działanie wykazują barwy zimne, takie jak błękit lub zieleń.