W ostatnich latach, a w szczególności w tym roku, rynek mieszkań i materiałów budowlanych nie należy do najkorzystniejszych, przynajmniej dla konsumentów. Koszty wynajmu czy metra kwadratowego za mieszkanie wzrosły do astronomicznych wręcz kwot. Nie dziwi więc, że staramy się znaleźć oszczędności wszędzie tam, gdzie tylko to możliwe. Jeżeli zamierzasz urządzić swoje mieszkanie, lecz nie chcesz dodatkowo nadwyrężyć swojego portfela, podpowiemy, jak możesz to zrobić stosunkowo niskim kosztem.

Własnoręcznie wykonane meble.

W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się idea DIY, a więc „Do It Yourself”, co przetłumaczyć możemy jako „zrób to sam”. DIY to nic innego, jak wykonanie czegoś w sposób samodzielny, jednakowo ubrań, akcesoriów czy właśnie mebli. To właśnie te ostatnie spędzają nam sen z powiek, bowiem zakup mebli to niejednokrotnie spory wydatek. Jeżeli jednak pragniesz zaoszczędzić, a jednocześnie cieszyć się unikalnymi meblami – zrób je sam. W jaki sposób? Sporą popularnością cieszą się meble wykonane z palet drewnianych. W internecie znaleźć możemy nawet specjalnie dopasowane narzuty i materace pod konkretne konstrukcje, a nawet plany wykonania poszczególnych mebli od początku do końca.

Z drugiej ręki.

Zakup używanych przedmiotów, a więc pochodzących z drugiej ręki umożliwia nam zaoszczędzenia naprawdę sporej sumy pieniędzy. Używane meble niejednokrotnie są w doskonałym wręcz stanie, lub też wymagają jedynie niewielkich poprawek i napraw.

Minimalistyczny styl.

Styl minimalistyczny cieszy się nieustanną wręcz popularnością – bo mniej, znaczy lepiej. Nasze mieszkanie nie musi być przepełnione licznymi ozdobami, akcesoriami i meblami. Zamiast tego – postaw na wielofunkcyjność i ogólny minimalizm.