Motyw art deco może zmienić każdą przestarzałą sypialnię w stylową przestrzeń, która jest ciepła, a nie zimna i przestarzała. Łatwo jest zachować taki klasyczny wzór, trzymając się ciepłych kolorów, takich jak beż, brąz i jasnobrązowy, w połączeniu z neutralnymi geometrycznymi kształtami, takimi jak gwiazdy, kwiaty lub serca na tkaninie lub poduszkach, aby uzyskać trochę popu!

Najpopularniejsze projekty w stylu art deco miały czysty, geometryczny wygląd. Inne popularne style wnętrz oparte na art deco to moderne i neoklasycyzm. Dobra sztuka dekonstruuje stare elementy i odbudowuje je na podstawie geometrycznych wzorów, aby stworzyć nowoczesną interpretację stylu art deco.

Ważne elementy w projektach art deco

Meble w stylu art deco często mają zaokrąglone narożniki lub nogi typu cabrio – cechy, które były popularne pod koniec XIX wieku, kiedy powstał styl. Zaokrąglone rogi nadają starszym meblom świeży wygląd, nie sprawiając, że pokój wydaje się bałaganem lub bałaganem.

Okrągły dywanik dodaje przytulności przestrzeni, jednocześnie odzwierciedlając geometryczne kształty reszty wystroju. Akcesoria w stylu art deco, takie jak zegary, podpórki do książek i dywaniki, również odzwierciedlają geometryczne kształty tego okresu i wybór naturalnego drewna. Wszystkim którym przypadły do gustu aranżacje art deco polecamy poznać styl angielski we wnętrzach.

Jakie dodatki wybrać do sypialni w stylu art deco?

Dobra sypialnia w stylu art deco powinna mieć co najmniej jedno dzieło sztuki, aby dodać koloru i charakteru jedynemu dziełu sztuki w pokoju — plakatowi lub obrazowi na ścianie. Inne elementy w stylu art deco mogą obejmować aksamitne sofy, złote akcenty i jedwabne kwiaty w kryształowych wazonach, które zapewniają przewiewną, ale klasyczną atmosferę sypialni.

Dodanie czarnych akcentów może sprawić, że poczujesz się bardziej nowocześnie, umieszczając szklane popielniczki na czarnych stołach zamiast drewnianych wersji ze złotymi wykończeniami. Używanie czerni może również pomóc w utrzymaniu kurzu z dala od starszych kawałków, ponieważ kurz wydaje się być bardziej widoczny w ciemnych kolorach niż w jasnych, takich jak biały lub kremowy.