Bajeczny i zachwycający ogród nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami – w większości przypadków jedyne, czego potrzebujemy, to odrobina pomysłowości. Wbrew pozorom – budżetowy ogród również może stać się miejscem, w którym będziemy chętnie przebywać i organizować różnego rodzaju wyśmienite wydarzenia.

DIY i używane meble.

Meble to coś, czego nie może zwyczajnie zabraknąć w ogrodzie – jak inaczej możemy wyobrazić sobie relaksujący wieczór czy imprezę ze znajomymi lub rodziną? Zakup mebli nie musi jednak być jednoznaczny ze znacznym uszczupleniem naszego portfela. Warto rozejrzeć się na portalach społecznościowych i ogłoszeniowych, bowiem zdarza się, że wiele osób sprzedaje stare meble – które są w dobrym stanie – w niezwykle korzystnej cenie. Innym pomysłem może być wykonanie takich mebli samodzielnie – jeżeli ktoś się w tym momencie przeraził, uspokajamy. Nie potrzeba do tego wybitnych umiejętności. Meble DIY wykonać możemy, na przykład, z drewnianych palet.

Rośliny z drugiej ręki.

Podobnie, jak w przypadku mebli, tak i z roślinami – nie musimy udawać się do sklepu ogrodniczego celem zakupu nowych sadzonek i roślin, które chcemy zasadzić w ogrodzie. Często rośliny, które posiadają drobne defekty, są zwyczajnie wyrzucane przez sklepy do śmieci – warto więc spytać się o możliwość zakupu roślin z odzysku, lub rozejrzeć się na portalach ogłoszeniowych.

Zamiast kupować – wypożycz.

Jeżeli nasz ogród nie będzie wymagać regularnej pielęgnacji, lepiej jest zrezygnować z nowych narzędzi ogrodniczych. Niektóre sklepy oferują możliwość wynajęcia takich narzędzi – warto również zwrócić się o pomoc do sąsiadów.