Osobom, które lubią wytworne i pełne luksusu aranżacje, z pewnością spodoba się styl glamour. Nawiązuje on motywami zdobniczymi do wnętrz barokowych i renesansowych, jednak daleki jest od kiczowatej przesady. Wnętrza w tym stylu, choć ociekają bogactwem i zbytkiem, zachowują swoją elegancję i iluzoryczny charakter. Dzięki nim poczujesz się jak gwiazda filmowa na czerwonym dywanie. Jak urządzić sypialnię w stylu glamour? Przekonaj się, na jakie dodatki i meble warto zwrócić uwagę.

Gładkie i błyszczące materiały wykańczające

Sypialnię glamour utrzymaj w jednym dominującym kolorze. Świetnie sprawdzi się neutralny szary lub nieco cieplejszy kolor beżowy. Do niego dodaj białe i błyszczące dodatki. Ściany i podłogę wykończ na jeden kolor, a staną się one idealnym, spokojnym tłem dla dekoracyjnych mebli i błyszczących akcentów. W ten sposób zachowasz harmonię i umiar, który wbrew pozorom jest tak ważny w tych luksusowych wnętrzach.

Na gładkiej ścianie możesz zastosować ozdobną sztukaterię, z której ułożysz dostojne ramy. W niektóre z nich możesz umieścić ciekawą, wzorzystą tapetę ze strukturą w podobnym odcieniu co ściana. W innych zawieś lustra. Dzięki dużym lustrom powiększysz optycznie przestrzeń, doświetlisz ją zarówno naturalnym, jak i sztucznym światłem, a także wprowadzisz nieco pożądanej iluzji.

Nad łóżkiem zamontuj panele tapicerowane na ścianę. Dzięki nim uzyskasz wygodny i miękki zagłówek. Ponadto ich błyszcząca powierzchnia będzie pięknie mienić się w sztucznym świetle bijącym od kinkietów czy żyrandoli.

Podłogę wykończ za pomocą błyszczących kafli lub jasnych paneli podłogowych. Postaraj się, aby ewentualna struktura drewna na nich była jak najmniej widoczna.

Meble i dodatki, które warto wybrać

W stylu glamour bardzo dużą rolę odgrywają dodatki i dekoracje. Nie może być ich zbyt dużo, ale te które pojawią się we wnętrzu, powinny być odpowiednio wyeksponowane i dekoracyjne.

Zarówno zasłony, jak i narzuta na łóżku powinna być wykonana z grubego i błyszczącego materiału imitującego aksamit. Podobny materiał powinien być użyty na tapicerowanym fotelu czy podnóżku, który umieścić obok łóżka. Zarówno stolik nocny, jak i toaletka, a także rama łóżka powinna zawierać dekoracyjne motywy właściwe dla epoki baroku, na przykład roślinne akcenty i ślimaki umieszczone na rzeźbionych nogach.

Zamiast kolekcji tandetnych figurek aniołków wybierz jedną ciekawą rzeźbę lub kryształowy wazon i umieść ją na komodzie czy na stoliku nocnym, aby odpowiednio ją wyeksponować. Bardzo ważną rolę odgrywają także oprawy świetlne. W aranżacjach glamour najważniejsza jest dekoracyjna, pełna kryształów lampa wisząca, która spełni funkcję centralnego oświetlenia. Obok łóżka możesz zawiesić także kinkiety ścienne w podobnym stylu.

Twoja sypialnia w stylu glamour stanie się przestrzenią, w której poczujesz się wyjątkowo. Z chęcią będziesz do niej wracał po dniu pełnym obowiązków. Zadbaj o każdy detal aranżacji, poczynając od materiałów wykańczających, a na dekoracjach kończąc. Niech wnętrze ocieka eleganckim luksusem.