Moda, także i ta dotycząca aranżacji wnętrz, stale się zmienia i ewoluuje, wprowadzając coraz to nowsze inspiracje.

Nasze wnętrza stają się bardziej odważne i oryginalne.

Najpopularniejsze style wnętrzarskie?

Nasze życie przenosi się teraz głównie do sieci. To na łamach stron internetowych robimy zakupy, pracujemy i uczymy się, dlatego nic dziwnego, że nasze wnętrza znalazły inspiracje w postaci barwnych zdjęć instagramowych. Niezwykle modne okazują się barwne ściany, które idealnie nadają się jako tło, do naszych zdjęć. Stylistyka i barwy zależą już od indywidualnego twórcy, ważne by były jednak kolorowe i radosne.

Kolejny ważny trend, jaki możemy zauważyć, łączy w sobie eklektyzm oraz elegancję i pełen powabu styl glamour. Jest to łączenie ze sobą różnych elementów, tworząc poniekąd drobny chaos w stylistyce. Elegancje i szyk łączymy tutaj z industrialnymi i masywnymi konstrukcjami. Wszystko po to, aby przełamać nieco wizerunek bogactwa i przepychu.

W dalszym ciągu, z mody nie wypada także styl boho, który cenimy za swoją naturalność, swobodę oraz kreatywność. Kolorowe ściany i dodatki, które wydają się niekiedy przypadkowe, sprawiają, że wnętrze osnute jest ciepłem i wygodą. Styl boho pozwala łączyć ze sobą różne style. Jest to styl artystów i wolnomyślicieli. Jest wolny od wszelkich reguł i norm, niczym nieskrępowany i pozwalający rozwinąć swój temperament. Dzięki niemu wnętrze staje się niezwykle oryginalne i pozbawione wszelkich konwenansów. Tutaj przeczytasz interesujący artykuł o tym jak urządzić sypialnię w stylu boho.

Nie możemy także pominąć japońskich wpływów we wnętrzach. Styl kawaii łączy w sobie bajkowość i delikatność. Estetyka, która jest nieco cukierkowa, nie eliminuje jednakże dobrego smaku i elegancji.  Pastelowe, ciepłe kolory, minimalizm i fantazyjne dodatki, sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i ciepłe.