Ocet jest produktem, który najpewniej znajduje się w każdym domu. Sprawdza się nie tylko podczas gotowania, lecz jest także niezwykle pomocny podczas wypełniania codziennych, domowych porządków. Ocet wykazuje właściwości antybakteryjne i dezynfekcyjne, dlatego chętnie po niego sięgamy w momencie, gdy chcemy szybko i skutecznie wyczyścić określoną rzecz czy powierzchnię.

Pozbądź się kamienia z czajnika.

Naturalne jest, że po jakimś czasie użytkowania w czajniku zwyczajnie zaczyna zbierać się kamień. Nie jest on w żadnym stopniu niebezpieczny dla naszego zdrowia, wpływa jednak na żywotność czajnika jak i na smak wody. Chcąc pozbyć się kamienia z czajnika, wystarczy sięgnąć po ocet – wystarczy zmieszać ocet w regularnych proporcjach z wodą i taką mieszankę wlać do czajnika. Efekt powinien być widoczny po kilku godzinach.

Nieprzyjemny zapach z lodówki.

Źródłem nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z lodówki jest najpewniej przeterminowana żywność, która zaczęła się psuć. Nawet jeżeli szybko się jej pozbędziemy, sam zapach może być jeszcze obecny przez jakiś czas. Tu ponownie z pomocą przychodzi nam ocet – wystarczy dokładnie przemyć wszystkie półki roztworem z octu. Można także pozostawić filiżankę wypełnioną wodą i octem, co skutecznie zniweluje wydobywający się z lodówki zapach.

Nieodzowny przy czyszczeniu piekarnika.

Plamy i zacieki powstałe od spalonego tłuszczu potrafią być niezwykle uciążliwe podczas czyszczenia piekarnika. Z pomocą ponownie przychodzi ocet, który sprawdza się doskonale podczas usuwania problematycznych zabrudzeń. Chcąc stworzyć mieszankę, którą wyczyścimy piekarnik, należy wymieszać ocet z sodą oczyszczoną i płynem do naczyń.